Kůň (projížďka, putování)
Kůň (projížďka, putování)

Vyskočte do koňského sedla. Projížďka na koni Vás ohromí

Kůň patří mezi jedno z nejoblíbenějších zvířat po celém světě. V dřívějších dobách byl velice často využíván pro přepravu, někdy také pro práce, většinou v lesích. Až ve 20. století si jej lidé začali více vážit a obdivovat a dnes patři kůň na rekreaci. Historie tohoto vznešeného zvířete sahá daleko do minulosti. Počítá se, že kůň je starý již několik milionů let. Jeho vývoj pohází ze Severní Ameriky, odkud se dostal až do dnešní Asie.

V dnešní době se koně začali více používat na sport a rekreaci. Existuje mnoho sportů, kde je využíván kůň a jeho rychlosti. Jedná se například o známé dostihy, i když zde se spíše jedná o výkonnostní zkoušku, nežli o sport. Dalším je parkur, kde kůň překonává překážky, koňské pólo či drezůra.

K jízdě na koni je také ale potřeba mít výstroj. Jedná se o sedlo, které musí koni naprosto sedět, jinak by mohl mít odřeniny. Dále je také nutné uzdečka, která se připevňuje na hlavu koně a pomáhá jezdci udržet nad koněm kontrolu. K Jízdě na koni se používá speciální jezdecké oblečení, aby jízda byla pohodlnější.

Čeká na Vás příprava koně před projížďkou, jeho osedlání a napojení. Po příjezdu se od Vás bude očekávat odsedlání koně, vyhřebelcování a nakrmení. Pohled z koňského sedla je naprosto nezapomenutelným zážitkem, na který se dlouho vzpomíná.

bezmocnost
pocit moci
mrazení
štěstí
zábavnost
nadšení
strach
vzrušení
nespoutanost
radost
časově náročné
náročné psychicky
adrenalin
relaxace
náročné fyzicky
sebepoznání
vědomosti
dovednosti
zručnost
rozhled
zkušenosti
pro páry
pro dospělé
pro děti
pro muže
pro ženy
pro seniory
pro děti
51%
pro dospělé
86%
pro seniory
85%
zručnost
60%
náročné fyzicky
29%
adrenalin
71%
strach
32%
nadšení
82%
štěstí
77%
relaxace
65%
náročné psychicky
12%
zkušenosti
92%

Tento zážitek dosud nebyl ohodnocen žádným uživatelem. Pokud jste jej zažili, ohodnoťte jej jako první.

V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže; popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž „proti nachlazení.