Velbloud
Velbloud

Pohled na problémy ze hřbetu velblouda vypadá lépe

Velbloud patří do říše živočichů a dělí se na dva druhy. Jedním je velbloud dvouhrbý, druhým je velbloud jednohrbý. Již podle samotného názvu je jasný rozdíl. Celkově existuje přes dvacet plemen velblouda. Toto zvíře je sudokopytník a přežvýkavec. Poznat jej můžeme podle malé hlavy, mohutného krku, výšky zhruba kolem dvou a půl metru a samozřejmě podle hrbu, který má na zádech. Buďto jeden hrb, či dva.

Nalézt ho můžeme v severní Americe, odkud také tento živočich pochází. Svézt se na něm je také možné v severní Africe a západní Asii. Tento druh živočicha je také využívaný pro hospodářské účely. Díky vlastnosti, kdy vydrží dlouho bez vody, se využívají pro dopravu břemen. Nesmí se ale také opomenout chov pro maso a mléko. Velbloudí trus se používá jako palivo a jejich vlna má také značné využití.

Velbloudí hrb ho chrání před sluncem. A díky zásobnímu tuku, který obsahuje, se při jeho odbourávání uvolňuje energie a voda. Velbloud není nikterak zlé zvíře. Musí se na něj pomalu a bez prudkých pohybů.

bezmocnost
pocit moci
mrazení
štěstí
zábavnost
nadšení
strach
vzrušení
nespoutanost
radost
časově náročné
náročné psychicky
adrenalin
relaxace
náročné fyzicky
sebepoznání
vědomosti
dovednosti
zručnost
rozhled
zkušenosti
pro páry
pro dospělé
pro děti
pro muže
pro ženy
pro seniory
nadšení
81%
strach
63%
radost
89%
náročné fyzicky
66%
adrenalin
52%
vzrušení
68%
rozhled
77%
pro dospělé
87%
pro děti
72%
pro seniory
43%
štěstí
60%
relaxace
75%
časově náročné
33%

Bianka Vichová
vzrušení 82%
radost 100%
adrenalin 61%
náročné fyzicky 58%
rozhled 77%
Alžběta Vocásková
adrenalin 38%
náročné fyzicky 74%
radost 78%
strach 80%
nadšení 81%

V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže; popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž „proti nachlazení.